Prestaňte snívať, bývajte už za 3 mesiace!
Rezidenčný projekt Nad Marou Rezidenčný projekt Nad Marou Rezidenčný projekt Nad Marou

Liptovský Trnovec

Obec s 525 obyvateľmi na brehu Liptovskej Mary, ktoré sa v poslednom období dynamicky rozvíja aj vďaka rastúcemu záujmu o Liptovskú Maru a jej pobrežie. Obec leží v Liptovskej kotline na severnom brehu vodnej nádrže Liptovská Mara, 6 km severozápadne od mesta Liptovský Mikuláš v nadmorskej výške 570 m.n.m. Svojim územím zasahuje na severe až k svahom Západných Tatier do územia Tatranského národného parku, na juhu k brehom priehrady.

V Liptovskom Trnovci sa nachádza plážové kúpalisko a autocamping, požičovňa športových potrieb, minigolf, prístav lodnej dopravy, prístav jácht, požičovňa člnov, vodná záchranná služba, výcvikové stredisko potápačov a trávnatá pláž.

Vodná nádrž Liptovská Mara s rozlohou 27 km2 hlavne v lete ponúka široké možnosti pre vodné športy (člnky, vodné bicykle, surfy, skútre), kúpanie či populárne extrémne športy. Sú tu jedinečné možnosti rybolovu, atraktívna je i vyhliadková plavba loďou. Pre tých, ktorí túžia naháňať sa s vetrom a brázdiť vodnú hladinu, je počas leta otvorená škola windsurfingu. Od jari do jesene sa na Liptovskej Mare konajú významné športové podujatia s medzinárodnou účasťou.


Zobraziť Rezidenčný projekt "Nad Marou" na väčšej mape

Stránku vytvoril: racko257@gmail.com